Haber

Adalet Bakanlığı: “Deprem bölgesindeki illerimize 304 savcı daha atandı”

Adalet Bakanlığı, 10 ilde meydana gelen depremin ardından bu illerde görev yapan savcılara ek olarak, Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından deprem bölgesindeki illere söz konusu işlemleri yürütmek üzere 304 ek savcı görevlendirildiğini duyurdu.

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bazı sosyal medya hesapları ve haber sitelerinde yer alan “Deprem bölgesinde insanlar cenazelerini defnedemezler. Savcılar mesai bittiği için işlem yapmıyor”:

10 ilimizde yaşanan deprem felaketinin ardından bu illerde görev yapan savcılara ek olarak, deprem bölgesindeki illerimize Hakimler ve Savcılar Kurulunca belirlenen işlemleri yürütmek üzere 304 savcı daha atanmıştır.

Bu illerde görev yapan savcılar ve ölü muayene işlemlerini en kısa sürede gerçekleştirmek için ek görev verilen savcılar fazla mesai kavramına bakılmaksızın 7 gün 24 saat çalışmaktadır.

Sağlık Bakanlığına bağlı bölgede görev yapan doktorların yanı sıra deprem bölgesinde görev yapan doktorlar da ölüm muayenesi işlemlerini yürütürken, Adalet Bakanlığı İsimli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından 258 ilave İsimli Tıp Uzmanı ve Teknisyen görevlendirildi. deprem bölgesinde kazazede muayene işlemleri için.

Bu atamalar ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın cenazelerinin ölüm muayene işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilmekte ve cenazeler en kısa sürede yakınlarına teslim edilmektedir. Kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik gerçekçi olmayan tezlerin prestij olmaması gerektiği belirtildi.

pulumur-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu