Haber

Antalya Konyaaltı Sahilinde Karavanlara Tahliye Duyurusu

Antalya’nın ünlü Konyaaltı Plajı’nın sıfır noktasında park halinde bulunan yaklaşık 50 karavana belediye tarafından tahliye ihbarnamesi gönderildi. Karavan sahipleri ise tahliye edilseler bile mahallenin ortasında yaşamaya devam edeceklerini söylediler.

Pandemi döneminden bu yana sayıları her yıl artan karavan tatilcileri, Antalya’nın farklı noktalarında şikayet konusu oldu. Konyaaltı ilçesinde sahil şeridine park eden ya da Konyaaltı Plajı’na yürüyen kervanların rahatsızlık verdiğini öne süren mahalle sakinleri arasında zaman zaman kervanların ortasında gerginlik yaşanıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin karavan parkı çalışmaları devam ederken, karavan parkındaki araç sayısının ihtiyacı karşılamayacağını öne süren karavan sahipleri mahalleye park etmiş karavanlarında yaşamlarını sürdürüyor.

SABAH DUYURU İLE UYANDILAR

Antalya Büyükşehir Belediyesi, gece saatlerinde Konyaaltı Sahili’nde sıfır noktasına park eden sayısı 50’yi geçen kervanlara ihbarname gönderdi. Kervanların camlarına bantla yapıştırılan tebliğde, Ulaşım Planlama Dairesi Genel Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda kervanların kent içinde park etmelerinin ve beklemelerinin yasak olduğu bildirildi. Raylı Sistem (UKOME). Karavan sahiplerine 5 günlük süre verildiğinin belirtildiği tebliğde, çıkarmamanız halinde aracınızın çekileceği bilgisinin verileceği belirtildi.

İhbarla karşılaşan kervan sahiplerinden Necdet Bayındıran, “Sabah uyandım cama yazı asıldı. Burayı boşaltmamızı istiyorlar. Bunca insan nereye gidecek? Beni buradan çıkarıp, tüketim bir mahallenin ortasına park edilecek ve ben yaşamaya devam edeceğim”Gidecek yerim yok” dedi.

Bir diğer karavan sahibi Mustafa Fatih Özeren ise Avrupa Birliği standartlarında bir karavan parkı yapılması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu