Haber

Özgür Özel’den divan başkanlığına ilişkin yorum: Nihai karar Ekrem İmamoğlu’na ait.

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki görüşmeye ilişkin, “Birkaç gündür bu konuyla ilgili bilgiler var. Bana gayri resmi olarak nasıl bakacağımız soruldu. İmamoğlu’nun meclis başkanı olması bizi çok sevindirir, “İmamoğlu’na meclis başkanı olması için teklif gelirse kararı kendisi verir” dedi.

‘NİHAİ KARAR İMAMOĞLU’NUN, OLUMLU BAKIYORUZ’

Zonguldak İl Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Özel, “Sayın Başkan bu konuda bizimle istişarede bulunacağını söyledi arkadaşlar. “Böyle bir şey olursa elbette olumlu bakarız, kararı Ekrem Bey’e bırakırız” dedi.

‘KONSEY BAŞKANLIĞININ TEKLİFİ EKREM BEY’E GÜVENİ VE DEĞİŞİMİN GÜCÜNÜ GÖSTERİYOR’

Özel sözlerini şöyle sürdürdü: “Ekrem Bey’in değişim sürecinde gösterdiği irade son derece kıymetli. Fark yaratanların 100 oy bile alamadığı noktadan baş başa bir noktaya gelmişsek, bu süreçte değişimin gücü artıyor deniliyorsa, değişime karşı olan arkadaşlar ‘Ekrem olsun’ diyorsa Bey Divan Başkanı olsun, anlaşalım’ sözü, Ekrem Bey’in hem şahsına olan güveni, hem de değişim gücünü yansıtıyor. “gösteri.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu