Haber

Sarsıntı sonrası kritik atak: İki yeni kurum geliyor…

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından siyasi partiler seçim hazırlıklarını yeniden gözden geçirmeye başladı. Bu bağlamda AK Parti, bir önceki kampanyanın tüm içeriğinin askıya alınacağı, depremin yaralarının ön planda olacağı yeni bir sürecin hazırlıklarını yapıyor.

AK Parti kadroları, kalıcı konutlar yapılana kadar Türkiye’nin en değerli gündeminin beyin sarsıntısı yaralarını sarma çabaları olacağına dikkat çekiyor.

Parti liderlerinin değerlendirmelerinde, “6 Şubat’tan sonra Türkiye’de çok şey değişti. Şimdi uzun uzun depremi ve bundan sonraki süreci konuşacağız. Seçimler de depremle gündeme gelecek. Buna göre yeni bir kampanya içeriği hazırlanması gerekecek. Buna ‘sefer’ demek pek gerçekçi olmaz. Etkilediği şehirleri nasıl eski haline getireceğiz?’, ‘Yaraları nasıl çabuk saracağız?’, ‘Vatanını terk edenleri nasıl geri getireceğiz?’ gibi konularda sıfırdan bir gündem oluşturulmalıdır.görüş öne çıktı.

AK Parti kurmayları, deprem bölgesinden 3 milyona yakın kişinin başka şehirlere gittiğini iddia ettiklerini, bu kişilerin şehirlerine dönmeleri için alt yapının oluşturulacağını söyledi.

‘FELAKET BAKANLIĞI’ VE ‘DEPREM BİLİM KURULU’

AK Parti’nin önümüzdeki dönemde gündeminde ‘Afet Bakanlığı’kuruluş her zaman aktif olarak çalışacaktır. Deprem Bilim Kurulu’uygulanmasına yönelik öneriler de bulunmaktadır.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESI

mentese-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu