Yaşam

Seferihisar’da kitap dolu günler başladı

Bu yıl ikincisi düzenlenen “Seferihisar Kitap Günleri” renkli görüntülerle açıldı. Çok sayıda yayınevi ve yazarın katıldığı fuar ile Seferihisar halkı edebiyat ve kitap dolu günler yaşayacak.

Sığacık’ta kitap günleri bando gösterisiyle başladı. Kitap stantlarının arasından geçen bandoya hem vatandaşlar hem de fuara katılan yayınevi çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Bu yıl “Onlarca yazar, binlerce kitap!” sloganıyla gerçekleştirilen fuarın açılışında ödül töreni düzenlendi. Onur Ödülü 6 Şubat Kahramanmaraş depreminde kızını kaybeden sanatçı Orhan Aydın’a, Emek Ödülü gazeteci-yazar Timur Soykan’a, Edebiyat Ödülü ise yazar Bekir Yurdakul’a verildi. Ödüller Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin tarafından takdim edildi. Ödül töreninin ardından gazeteciler Timur Soykan, Barış İnce ve Hasret Gürses’in katıldığı “İyi Gazetecilik İyi Gazetecilik” panelinin ardından Haluk Çetin ve Orhan Aydın’ın katılımıyla şiir ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.

“FUARA BÜYÜK İLGİ”

Açılışta konuşan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz kitap günlerine katılımın beklentimizin çok üzerinde olduğunu görünce her yıl geleneksel hale getirelim dedik. ve bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Birbirinden değerli yazar, sanatçı ve gazetecilerin katılımıyla edebiyat dolu üç gün geçireceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu