Haber

TFF’nin deprem kampanyasına katılan Fatih Terim: Bu ülkeye borcumuz var

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) depremzedeler için düzenlediği, kulüp ve futbolcuların destek verdiği ‘Omuz Omuza’ kampanyası başladı. Kampanyanın ilk gününde 845,7 milyon liralık yardım toplandı. Elde edilecek gelirin deprem bölgelerindeki konteyner ve tüm konaklama ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacağı kampanya 15 Haziran’a kadar devam edecek.

Moderatörlüğünü Acun Ilıcalı’nın yaptığı organizasyonda, TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Üstün Lig kulüp liderleri, teknik direktörler, futbolcular ve Türk futbol camiasının önde gelen isimleri yer aldı.

Fatih Terim: Bu işe her saniye hazırım

Türk futbolunun efsane ismi Fatih Terim de organizasyonda dikkat çeken açıklamalarda bulundu,

Bu ülkeye, bu ülkeye borcumuz var. Sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Birlikteliğe ihtiyacımız var. Hiç şüphe yok ki bilime, vizyona ve emeğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Afet bölgesindeki gençlerimiz ve çocuklarımız için bir şeyler düşünmeliyiz. TFF başkanlığında, tüm devlet kurumları, akademisyenler ve Türkiye’nin önemli üniversiteleri ile birlikte; PESYÖ ve spor bilimleri öğrencilerinin sarsıntı bölgesinde stajlarını bizimle yapmalarından yanayım. Bu iş için her an soyunmaya hazırım. Spor ve futbolun birleştirici gücünü sonuna kadar kullanmalıyız. Yeni bir şeyler üretmeliyiz. Bir gencin sporla nasıl değişeceğini anlıyorum. Hayatım boyunca gençlere dokunmuş biri olarak bunun hükümetin her kademesinde acilen başlatılmasından yanayım.

ifadelerini kullandı.

kestelajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu